Cestovní pojištění k platební kartě
Ať už plánujeme vyrazit na druhý konec světa nebo máme v plánu třeba jenom navštívit sousední zemi, měli bychom mít cestovní pojistku. Tu můžeme buď sjednat v rámci konkrétní pojišťovny na našem trhu nebo oslovíme naši banku. Většina z nich totiž nabízí cestovní pojištění k platební kartě. A to jako součást svých běžných služeb.
Samozřejmě je třeba rozlišovat mezi tím, zda se jedná o kartu debetní nebo kreditní, ale i mezi tím, jak je karta prestižní a jak prestižní jste vlastně vy jako klienti.
Kolik pojistka k platební kartě stojí?
V tomto směru je tou nejvíce potěšující zprávou fakt, že pojistka je ve většině případů zdarma. Přesto je ale nutné počítat s tím, že bývá omezena délkou pobytu. Proto je nezbytné se u své banky předem informovat právě na tuto možnost. U klasických a základních karet bývá pojistka v rozmezí 1 – 3 měsíců, ale u těch prestižnějších i na 6, nebo dokonce 12 měsíců v roce.
Že je tato pojistka zdarma ale ne vždy zaručuje, že jsou k dispozici dostatečně vysoké limity, nebo že je k dispozici i krytí dalších rizik. V takovém případě je cestovní pojištění k platební kartě buď nemusí poskytovat, nebo za příplatek. Ideální produkt by tak měl zahrnovat:
- Pojištění léčebných výloh
- Úrazovou pojistku
- Pojištění odpovědnosti
- Pojištění zavazadel
- Asistenční služby
Bez nutnosti aktivace a zařizování
Mezi další velkou výhodu této možnosti rozhodně patří to, že není třeba myslet na nutnost sjednání nebo aktivace před cestou. U většiny bank je totiž cestovní pojištění k platební kartě samozřejmostí a tak zkrátka stačí koupit zájezd a letenku a vyrazit třeba tentýž den.
Vždy ale doporučujeme zjistit si předem to, zda skutečně u vaší banky toto platí, a zda je v seznamu zemí i ta, do které chcete vycestovat. Jedině tak bude tato služba skutečně fungovat jak má a vy tak budete mít bezplatnou pojistku ke každé vaší cestě.